2020-07-10     Filipa, Sylwany, Witalisa        
Strona główna -> Zajęcia dodatkowe

 

ZAJĘCIA KÓŁKA PLASTYCZNEGO2017/18

Witajcie mali kreatywni przyjaciele        

 

Zajęcia kółka plastycznego w roku szkolnym 2017/18 odbywać się będą w CZWARTKI na 5 godzinie lekcyjnej 11.55 – 12.40  na II piętrze szkoły w sali kl. I.

 

Przykładowe tematy zajęć:

 

 Twórcza interpretacja zwierząt z filcu i płyty CD. Rozwijanie zdolności poznawczo-obserwacyjnych, twórczej wyobraźni. Zwierzęta domowe i dzikie w nietypowym ujęciu.

 

„Obraz z kamyków” - płaskorzeźba z kamyków i gałązek. Doświadczanie możliwości twórczych przez zastosowanie nowego materiału.

 

Instalacje z drewna - „Zajączek”. Dobieranie kawałków drewna pod względem kształtu i faktury, sklejanie a następnie tworzenie fantastycznej lub realistycznej postaci.

 

Nasi śpiewający przyjaciele – wykonanie postaci ptaka z różnych materiałów wykorzystanie papieru i skrapkowych elementów, dobór kolorystyki do nastroju i charakteru pracy.

 

Mamusi i tatusiowi w dniu ich święta  – łączenie techniki scrapbookingu z innymi technikami – pieczątki, postarzanie tuszem, wykorzystanie elementów gotowych z wyprawek szkolnych, jako elementów zdobniczych kartki.

 

„Gipsowy obrazek”. Doświadczanie możliwości twórczych przez zastosowanie nowego materiału.

 

Projektowanie domku, wiszącego obrazka – „Bożonarodzeniowa, wielkanocna lub wiosenna ozdoba ściany”. Czerpanie radości z zabawy w „projektanta”.

 

ZAPRASZAM WSZYSTKICH. Na pewno nie będziemy się nudzić!!!


Zapraszam Renata Kordos

 
NAUKA GRY NA KEYBOARDZIE

Od kilu lat w naszej szkole w ramach współpracy z Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Kultury w Muszynie organizowane są pozalekcyjne zajęcia gry na keyboardzie. Mogą w nich brać udział uczniowie od klasy I, aż do ukończenia gimnazjum. Instruktorem jest pan Robert Hadała. W roku szkolnym 2017/2018 w zajęciach uczestniczy 5 uczniów.
 
ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
 
Świetlica środowiskowa rozpoczęła działalność w naszej szkole 01.05.2000 roku. Jej zadaniem jest organizacja czasu wolnego dla dzieci z rodzin wielodzietnych, uboższych, ale również dla tych, którzy lubią aktywnie i w grupie spędzać wolny czas. 
W ramach zajęć dzieci biorą udział w wyjazdach na lodowisko, basen, mecze Muszynianki, zajęcia Zumby. Organizowane są dla nich również piesze wycieczki m.in na Wierchomlę, Górę Parkową. 

 

W roku szkolnym 2017/2018 zajęcia odbywają się we wtorki i środy w godzinach 12.40-14.40. 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska