2020-08-03     Augustyna, Kamelii, Lidii     "Kiedy mamy Boga w naszym życiu, nabiera ono sensu, wszystko zaś nabiera wartości i staje się owocne." - Matka Teresa z Kalkuty    

Gminny Konkurs Wiedzy o Janie PawleII


16 października 2012 roku w naszej szkole odbył się czwarty już Konkurs Wiedzy o Życiu Jana Pawła II. Tradycyjnie od czterech lat, czyli od 2009 roku organizujemy ten konkurs dla uczniów klas IV-VI wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Głównym naszym celem jest uczczenie pamięci Wielkiego Polaka, przypomnienie jego postaci, nauki i wyjątkowej postawy życiowej.

Tegoroczny konkurs zgromadził 15 uczestników z 5 szkół naszej gminy. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na 52 pytania dotyczące szczegółów z życia naszego Papieża. Wszyscy wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat życia i pontyfikatu Jana Pawła II. Mimo bardzo wyrównanego poziomu wiedzy wśród uczestników komisja wyłoniła zwycięską trójkę.
 
I miejsce - Aleksandra Smela (SP Powroźnik)
II miejsce – Angelika Franczyk (SP Powroźnik)
III miejsce – Daria Małek (SP2 Muszyna)
 
Wszyscy uczestnicy konkursu gminnego dostali nagrody - laureaci cenniejsze, natomiast pozostali tzw. nagrody pocieszenia. Jednak najbardziej atrakcyjną nagrodą dla uczestników okazała się możliwość wyjazdu na wycieczkę do Zakopanego szlakiem Jana Pawła II. Wycieczka odbędzie się 27 października i będzie można wówczas zobaczyć m. in. Ołtarz Papieski w Starym Sączu, Sanktuarium w Ludźmierzu, Sanktuarium na Krzeptówkach.
 

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska