„ZAELEKTRYZOWANI” w naszej szkole

19 października 2019 r. gościła w naszej szkole grupa „Zaelektryzowani” z niecodzienną lekcją pt. „Naukowa epidemia, czary, mary i alchemia”.

Celem interaktywnego spektaklu było przybliżenie tajników fizyki i chemii w sposób prosty, atrakcyjny i zrozumiały dla wszystkich uczniów.

Podczas pokazu przedstawiciel grupy zaprezentował niecodzienne eksperymenty fizyczne i chemiczne. Wśród nich znalazły się : wybuchowa zabawa z wodorem, zabawy z propanem i butanem czy nadmuchiwanie powietrzem rękawa foliowego.

Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu, zwłaszcza ten w którym sprawdzany był wpływ helu na struny głosowe.

Duża ilość rekwizytów sprawiła, że mogliśmy się poczuć, jak w prawdziwym laboratorium. Sporą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie, Marcelina, uczennica klasy VIII wykazała się dużą odwagą pozwalając podpalić własną dłoń.

Doświadczenia przeprowadzane były z dużą dawką humoru, ale z jednoczesnym zachowaniem szczególnej ostrożności.

Pan Hubert przekazał nam trudne treści z zakresu nauk ścisłych w sposób zabawny, zadbał też o to, aby nikt na widowni się nie nudził.

Grupa Zaelektryzowani pokazała, że nauka przez zabawę może być przyjemna, ciekawa i pasjonująca.