Strażacy w naszej szkole

Dnia 14.10.2019 r. gościliśmy w naszej szkole strażaków z OSP Muszyna Folwark. Strażacy przygotowali pogadankę na temat bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy chętni mogli praktycznie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomach. Po zajęciach z pierwszej pomocy dzieci miały możliwość obejrzenia wyposażenia wozów strażackich. Następnie wszyscy udali się na boisko szkole gdzie na dzieci czekały przygotowane różne konkurencje takie jak: przeciąganie węża czy rzut wężem strażackim do celu. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu. Była to bardzo pouczająca lekcja, na której zrealizowano treści związane z bezpieczeństwem, postępowaniem w przypadku zagrożenia pożarowego oraz ich przeciwdziałaniem. Serdecznie DZIĘKUJEMY strażakom z OSP Muszyna Folwark za poświęcony dzieciom czas i przeprowadzenie zajęć warsztatowych. Jesteśmy przekonani, że wiedza i umiejętności zdobyte przez dzieci są bezcenne i mogą okazać się potrzebne w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.