2020-01-25     Miłosza, Pawła, Tatiany     "Słaba jest nasza życzliwość dla tych, których wspomagamy tylko radą" - Luc de Clapiers

Podsumowanie projektu

Dnia 20 grudnia 2018 roku odbyła się uroczysta akademia na podsumowanie projektu realizowanego w naszej szkole „Sentymentalna podróż po ziemi ojców”, a dofinansowanego ze środków Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.

Głównym celem projektu było utrwalenie poczucia tożsamości i przynależności środowiskowej. W sposób aktywny poprzez wycieczki i zajęcia pozalekcyjne projekt miał ukazać uczniom piękno przyrody, historię przodków, tradycje lokalne, folklor i inne walory okolicy.

W finale projektu wzięli udział uczestnicy projektu wraz z nauczycielami.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Monika Czermińska, która po przywitaniu gości wprowadziła ich w tematykę projektu. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za wzięcie udziału w tym przedsięwzięciu. Mówiła o wielkiej roli naszej małej ojczyzny w kształtowaniu lokalnego patrioty.

W trakcie uroczystości odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursów.

Pani Renata Kordos pogratulowała wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach. Pochwaliła uczniów klas młodszych, który wykazali się dużą wiedzą o mieście biorąc udział w „Quizie o wiedzy o Muszynie”.

W konkursie plastycznym kl. 0 – III „Legendy Muszyny” nagrodzeni zostali:

I miejsca: D. Citak kl. I,   K. Koszyk kl. „0”

II miejsca: L. Długosz kl. II, O. Tokarczyk kl. I

III miejsca: H. Czyż kl. „0”, H .Sporek kl. II

Wyróżnienia: A. Tlałka, M. Ruchała, M. Graca. Gratulujemy!

W konkursie fotograficznym dla kl. V – VIII „Krzyże i kapliczki przydrożne Muszyny” następujące miejsca zajęli:

I miejsca: Daria Tokarczyk, Agnieszka Miczulska

II miejsca: Krzysztof Krzak, Julia Radzik

III miejsca: Bartłomiej Małek, Adrian Siekierka

Wyróżnienia: Zofia Sporek, Martyna Gucwa, Damian Owsianka, Franciszek Bulsiewicz

Nagrody ufundowało Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji i Rozwoju Doliny Muszyna i UMiG Muszyna. Sponsorom serdecznie dziękujemy!

W ramach trwającego od II – XII 2018rt. projektu realizowanego przez Stowarzyszenie zostało przeprowadzonych 28 godzin zajęć z edukacji regionalnej, odbyły się 2 wycieczki autokarowe – do Rytra, śladami cerkiewek oraz wycieczka piesza kl. 0 – III do muzeum regionalnego. W Ośrodku Edukacji Leśnej w Rytrze, kierownik ośrodka bardzo ciekawie opowiadał o przyrodzie terenu Muszyny, a potem przy ognisku wspaniale integrowaliśmy się przy wspólnej zabawie.

Finałowi towarzyszył wernisaż prac konkursowych. Na zakończenie wszyscy obejrzeli prezentację podsumowującą projekt przygotowaną przez p. Ewelinę Szydło. Wspólnie śpiewaliśmy przyśpiewki, których nauczyliśmy się na zajęciach.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć oglądająć prezentację  podsumowującą projekt.