Andrzejki 2017

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. W dawnych czasach przywiązywano do wróżb andrzejkowych wielką wagę. W wierzeniach ludowych miały one magiczną moc. Wieczorem w wigilię św. Andrzeja każdy chce poznać to, co go czeka w przyszłości.

W czwartek 23 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował Andrzejki dla całej społeczności uczniowskiej.

Wszyscy miło spędzili czas, pamiętając jednak, że wszystkie wróżby należy traktować jako żarty i dobrą zabawę.