Ślubowanie kl. I

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W MUSZYNIE

Każdy mały szkrab rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z wielkim zaciekawieniem czeka na moment, kiedy zostanie pasowany na ucznia. Ten uroczysty dzień poprzedzony jest wieloma przygotowaniami, kiedy to dzieci poznają swoją szkołę, kolegów, prawa i obowiązki ucznia. Wspólnie z wychowawcą i rodzicami przygotowują  uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed panią dyrektor, nauczycielami, rodzicami oraz starszymi koleżankami i kolegami.

Ślubowanie i Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Muszynie odbyło się 27 października. W tym uroczystym dniu w naszej szkole panowała odświętna atmosfera. Widać było ekscytację, a na buziach niektórych malował się niepokój, jak to będzie. Pierwszoklasiści,  a także  uczniowie wszystkich klas ubrani w stroje galowe oczekiwali na sali gimnastycznej na pasowanie 8 pierwszaków na uczniów szkoły.

Pierwszaki stanęły na wysokości zadania – bardzo przejęte uczestniczyły w uroczystości. Dzięki swojej postawie i zdanemu egzaminowi zostały  przyjęte do szkolnego grona.  Ślubowanie zakończyło wspólne pozowanie do zdjęć.

Po uroczystości każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał dyplom i niespodziankę od rodziców oraz własnoręcznie zrobione przez uczniów klasy „0” i III upominki.

Witamy Was Pierwszaczki w naszej Szkolnej Drużynie! Życzymy Wam samych szóstek  w odkrywaniu wiedzy tej dalekiej i bliskiej!