Wizyta Straży Ochrony Kolei w naszej szkole

20.09.2016 r.

Wczorajszy dzień w szkole był bardzo zaskakujący. Już po pierwszej lekcji na przerwie zauważyliśmy dwóch dotychczas nieznanych nam panów. Panowie byli uzbrojeni w pistolety, gaz pieprzowy, paralizator i kilka metalowych pałek. Ubrani byli w mundury i czapki, na których widniał napis: Straż Ochrony Kolei. Po różańcu pani dyrektor oznajmiła nam, że do szkoły przyszło dwóch panów ze Straży Ochrony Kolei, którzy zajmują się naszym bezpieczeństwem na torach i przekażą nam kilka zasad zachowania się na torach i obok nich. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 0-III oraz IV-VI. Panowie przedstawili nam prezentację dotyczącą bezpiecznego przejścia przez tory, znaków, a także sygnalizacji świetlnych oraz dźwiękowych. Na tej lekcji nauczyliśmy się dużo o bezpieczeństwie na torach oraz o pracy Straży Ochrony Kolei, która przypomina pracę policjanta. Na sam koniec panowie pozwolili nam zobaczyć różne potrzebne w ich pracy przedmioty np. pistolet, pałki, paralizator i wiele innych. Według mnie lekcja była bardzo ciekawa i pouczająca. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie dużo równie fajnych prezentacji, które mogą nam się przydać.

Uczennica kl. V

Zdjęcia w galerii