Święto Niepodległości

Polska odzyskała niepodległość 11 listopada 1918 roku. Po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy.  Wspomnianego dnia, słynny polski przywódca i działacz niepodległościowy Józef Piłsudski, został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich, a przebywające na naszych ziemiach oddziały obcych żołnierzy, zaczęły się z nich wycofywać. Ponownie mogliśmy zacząć się cieszyć ze swojego własnego domu – Polski, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię.

Marszałek Józef Piłsudski

10 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akademię przygotowali uczniowie klas V. Celem apelu było wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń oraz  uświadomienie małym Polakom roli wartości w życiu narodu.

zdjęcia w galerii